Отборите на Берое и Лудогорец играят при резултат 0:3 в мач

...

НА ЖИВО: Берое 0:3 Лудогорец, Текпетей и Тиаго бележат

Отборите на Берое и Лудогорец играят при резултат 0:3  в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Попаеднията до този миг в мача вкараха Бърнард Текпетей, който се разписа на два пъти и Игор Тиаго. Двубоят под Аязмото започна в 20:00 часа и се излъчва онлайн по DIEMA SPORT. На уеб страницата Gong.bg ще проследим всичко най-интересното от срещата онлайн.

Двубоят в Стара Загора с напън за гостите от Разград, като още в 6-ата минута Лудогорец стигна до доста преференциална обстановка за гол. Серджио Падт изпрати дълга топка в половината на домакините, Рик Джонатан овладя и изведе отляво Игор Тиаго. Нападателят на „ орлите ” напредна и с удар по диагонала се опита да тормози Караджов. Вратарят на домакините обаче бе на мястото си и избави. Малко по-късно Караджов се намеси доста добре и след отдалечен шут на Бърнард Текпетей.

Четвърт час след началото на дуела пристигна и първото противоречиво състояние. Игро Тиаго бе изведен чудесно по левия фланг, напредна доста добре и откакто настройки топката на десния си крайник, стреля мощно по диагонала. След рикошет топката излезе в корнер, само че изненадващо Железов отсъди засада при паса към Тиаго. Телевизионните повторения демонстрираха, че обстановката е доста тънка, само че в тази ситуация ВАР нямаше по какъв начин да се намеси.

Следващата забавна обстановка в срещата бе основана от Каули Оливейра. Атакуващият състезател на гостите получи на границата на наказателното поле и стреля технично в горния десен ъгъл на вратата, само че Караджов с майсторство мазета в ъглов удар. Берое отговори с отдалечен шут на Спас Георгиев, който обаче не затрудни по никакъв метод Серджио Падт.

В 34-ата минута Лудогорец осъществя във вратата на Берое посредством Бърнард Текпетей, само че голът не бе зачетен поради засада. Ситуацията бе прегледана с ВАР, а решението на Железов бе доказано. Така резултатът се резервира неизменен.

Три минути преди почивката Текпетей още веднъж вкара топката в мрежата, само че още веднъж бе отсъдена засада против него при паса на Каули Оливейра. Футболистите на гостите даже не стачкуваха, защото засадата на нападателя бе явна.

Втората част стартира с състояние за домакините от Стара Загора. Симеон Мечев получи  шанс да стреля по диагонала, само че прати топката много настрана от вратата.

Лудогорец съумя да излезе напред в резултата още в идната офанзива. Серджио Пад извърши навън, пращайки топката в предни позиции. Игор Тиаго се опита да играе с топката, само че не съумя. Коженото кълбо попадна в Текпетей зад защитата на домакините, той напредна и стреля мощно към вратата. Караджов докосна топката, само че не съумя да я отклони отвън рамката на вратата и позволи първото попадение в срещата.

Лудогорец продължи да нападна по-настоятелно като Каули Оливейра и Игор Тиаго пропуснаха положителни положения.

В 63-ата минута домакините стигнаха до най-чистата си обстановка в мача. Резервата Стив Траоре бе изведен зад защитата на гостите, овладя добре и стреля, само че Серджио Падт сподели класа и съумя да резервира вратата си суха.

LIVE / БЕРОЕ – ЛУДОГОРЕЦ 0:3

0:1 Текпетей 51', 0:2 Тиаго 74', 0:3 Текпетей 78'